Kedves városunk, Debrecen programjairól és látnivalóiról az alábbi linkeken részletesen tájékozódhatnak:

Azért mi is összegyűjtöttünk önöknek néhányat a legfontosabbak közül. Fogadják tőlünk szeretettel!

Aquaticum

Fedett Élményfürdőnkben egész évben csúszdák, medencék, igazi mediterrán környezet várja. Mindig jó idő a fedett kupola alatt. A banánfák mellett a fürdőzők is jól érzik magukat. Egész évben nyitva. Különleges Strandélmények. Fedett Csúszdabirodalom.

Aquaticum Strand

A Nagyerdő fái között 5 700 négyzetméter vízfelülettel várják a kikapcsolódni vágyókat. Az egyedi környezetben lenyűgöző attrakciók, megannyi játékelem és számos sportolási lehetőség is rendelkezésre áll. A strandon 5700 négyzetméteres vízfelület, 15 medence és az összesen csaknem 1 km hosszúságú csúszdáink várják vendégeket.

Sziget-kék játszópark

Kivételes játszótér, vagyis inkább gyermekbirodalom épült 2022-ben a Nagyerdőn, amit a debreceni születésű Szabó Magda Sziget-kék című meseregénye inspirált. A gyerekek 58 ezer négyzetméteren mind a négy évszakban találhatnak kalandot.

Zsuzsi erdei vasút

A Kárpát-medence legrégebbi kisvasútja, a Zsuzsi Erdei Vasút, Debrecen „szívétől” keletre az Erdőspuszták festői szépségű tájain kalandozva páratlan élményvilággal ajándékozza meg utasait, az 50 perces „időutazás” alatt. Debrecen-Fatelep állomásról indul, megáll a Hétvezér megállóhelynél és Hármashegyaljáról indul vissza.

Agóra

A tudományos élményközpontnak nincs párja a régióban; minden korosztály számára izgalmas kalandot, életre szóló élményt ígér. Az Agórában a gyerekek játszva tanulnak: különleges eszközökkel, tudományos érdekességekkel ismerkedhetnek meg, rendkívüli és látványos kísérletek részesei lehetn

Nagyerdei Kultúrpark

Az állat- és növénykert a Nagyerdő védett, 17 hektáros területén mutatja be öt földrész 165 állatfajának közel 1400 egyedét. A Vidámpark 21 játéküzemével a régió legnagyobb és legpatinásabb intézménye.

Kerekerdő Élménypark

Az erdei mesevilág 55 ezer négyzetméternyi területen kínál fedett és szabadtéri programokat és szenzációs attrakció elemeivel felejthetetlen élményeket valamennyi korosztály számára.

Városnéző kisvonat

A városnéző kisvonat Debrecen belvárosából indulva a Nagyerdőn át a Debreceni Egyetem érintésével közlekedik. Az utasok kényelmesen nézhetik végig a körülbelül egyórás út során a történelmi belváros és a parkerdő nevezetességeit.

Csokonai Nemzeti Színház

Debrecen első és legnagyobb kőszínháza a Kossuth utca 10. szám alatt áll. A mór és bizánci elemeket tartalmazó, romantikus stílusú színházat 1861 és 1865 között építették. A nyitóelőadás Katona József Bánk bán című drámája volt. 1915-ben vette fel Csokonai Vitéz Mihály nevét, 2012-ben kapott nemzeti színházi státuszt. Itt kezdték pályájukat olyan ismert színészek, mint Soós Imre, Mensáros László, Márkus László, Latinovits Zoltán és Hofi Géza.

Csokonai Fórum

2022 őszére – mintegy 9 ezer négyzetméteren – új kulturális tér jön létre Debrecen szívében, ami a minden igényt kielégítő, modern, 21. századi színháztechnológiának köszönhetően multifunkcionális színházként és képzési központként működik majd.

Nagyerdei Szabadtéri Színpad

Az észak-alföldi régió legnagyobb szabadtéri színháza varázslatos eredi környezetben várja a vendégeket. A Nagyerdei Szabadtéri Játékok változatos műfajok sokaságát (színházi előadásokat, komoly- és könnyűzenei koncerteket, családi és kertmozi-programokat) kínálja.

Déri Múzeum

A több mint 90 éves neobarokk épület állandó kiállításai között Munkácsy Mihály világhírű trilógiája, a Krisztus Pilátus előtt, a Golgota és az Ecce homo – ezek a múzeum legnagyobb értékei. A lenyűgöző méretű – több mint 4-szer 6 méteres – alkotások előtt állva érezhető, milyen kicsi az ember és milyen nagy a művészet ereje.

Modem

A Modern és Kortárs Művészeti Központ Magyarország második legnagyobb kiállítóhelye. A gyűjtemény alapját az intézménynél letétbe helyezett Antal–Lusztig-gyűjtemény adja, de Pablo Picasso és Leonardo Da Vinci alkotásait is láthatta már a közönség. Az időszaki kiállítások a modern és kortárs hazai képzőművészet legjavát vonultatják fel.

Debreceni Egyetem

A debreceni Egyetem tér a város egyik legismertebb és legjelentősebb tere. Itt található a Debreceni egyetem főépülete. A tér a francia kertek mintájára került kialakításra, bokrokkal és sövényekkel. A téren található szobrok speciális elhelyezése hangsúlyozza, hogy a Debreceni Egyetem vállalja a Református Kollégium évszázados oktatóhagyományának örökségét és folytatni kívánja azt.

Kossuth tér és Piac utca

Debrecen csodálatos városában található az ikonikus Kossuth tér. A város főtere épített örökségeivel kedvelt turisztikai célpont a városba látogatók körében. A téren található a Debreceni Református Nagytemplom, a Kossuth Lajos emlékére állított szoborkompozíció, a 180 000 darab velencei üvegmozaik-darabból kirakott városcímer, a Millenniumi szökőkút és az Aranybika Hotel. Botanikai érdekesség a líciumfa is, melynek története az emléktáblán olvasható.

A téren halad keresztül a megyeszékhely legfontosabb utcája a Piac utca. Ezen tér teljes mértékben a gyalogosok számára került kialakításra, csak az 1-es és 2014-től a 2-es villamos halad át rajta. A 2001-ben felújított téren folytatódik a csodás hársfasor, mely a Piac utcán kezdődik. Mindez évszakonként változó, csodás színekben pompázik. A zöldsávokat fagyal sövény övezi.

A Kossuth tér számos szabadtéri rendezvénynek ad otthont egész évben. Nyáron itt zajlik többek között a Debreceni Virágkarnevál, advent idején pedig itt állítják fel a város karácsonyfáját.

Millenium szökőkút

A Debrecenben található Millenium szökőkút Magyarország legnagyobb zenélő szökőkútja. Átadására 2001-ben került sor, a felújított főtérrel együtt. A szökőkút Pázmándi Antal tervei alapján, Gaál Endre üvegművész társalkotásával készült. A Milleniumi szökőkút dísze a Honfogalás című kép, amely a magyarok bejövetelét ábrázolja, illetve a főnixmadár, amely Debrecen újjászületésének is jelképe. 

Szabó Magda szobra

Debrecenben, a Református Nagytemplom előtti Kossuth téren kapott helyet Szabó Magda egész alakos bronzszobra. Alkotója E. Lakatos Aranka szobrászművész, aki a hatvanas éveiben járó írónőt formázta meg egy padon ülve, két cicával. Érdekessége, hogy a padon két QR-kód is helyet kapott, amelyet ha okostelefonnal leolvasnak az érdeklődők, Szabó Magda hangját hallhatják. Az alkotás az apartman erkélyével szemben található.
Érdekessége, hogy a padon két QR-kód is helyet kapott, amelyet ha okostelefonnal leolvasnak az érdeklődők, Szabó Magda hangját hallhatják.

Emlékkert

A Református Nagytemplom és a Kollégium között található Emlékkertben megtekinthetjük Bocskai István erdélyi fejedelem szobrát, melyet 1906-ban, a hajdúk letelepítésének 300. évfordulóján emeltek, valamint a Gályarabok emlékoszlopát, mely a 17. században az ellenreformáció idején Debrecenből elhurcolt és gályarabságra ítélt protestáns lelkészek emlékét őrzi. 2017-ben az Emlékkertben kapott helyet a reformáció 500. és a Magyar Református Egyház megalapításának 450. évfordulójára, vörösmárványból készült emlékmű is. 

Református Kollégium

Az 1538 óta folyamatosan működő oktatási intézmény a magyar kultúra bölcsője, 2013 óta nemzeti emlékhely. Falai között nevelkedett például Csokonai Vitéz Mihály, Kazinczy Ferenc, Arany János, Kölcsey Ferenc, Móricz Zsigmond. A freskókkal díszített lépcsőház a világ legszebb könyvtárai közé választott, több mint hatszázezer kötettel rendelkező Nagykönyvtárhoz, a Csokonai-szobához, és az 1849-ben az országgyűlésnek otthont adó Oratóriumhoz vezet.

Csonkatemplom

A debreceni református kistemplom a Piac és a Széchenyi utcák kereszteződésében, a Révész téren áll. Az eredetileg barokk stílusban épült templomot 1876-ban neoromán stílusban átalakították. Tornyát eredetileg hagymaszerű sisak fedte, ám 1907-ben egy szélvész megrongálta, és bár megjavították, az alföldi szelek nemsokára teljesen lerombolták.

Verestemplom

A Debrecen Kossuth utcai Református Egyházközség neogótikus templomának építése 1886-ban vette kezdetét a korábbi főbíró, Szombathy István és felesége adományából, vakolatlan vörös klinkertéglából – innen kapta köznapi nevét. Különleges értéke a református templomok esetében szokatlan seccók díszítette belső tér.

Szent Anna Székesegyház

A Debrecen-Nyíregyházi egyházmegye széktemploma. A katedrálist 1993-ban II. János Pál pápa emelte székesegyházi rangra. A barokk stílusban 1746-ban elkészült templomot 1811-ben szörnyű tűzvész tette tönkre – 1834-re copf stílusban építették át.

Pásti utcai Zsinagóga

A debreceni zsidóság története több mint 100 évre tekint vissza. Az első zsidó kereskedők az 1780-as években érkezhettek a városba. A mindenki előtt nyitva álló Pásti utcai zsinagógát 1902-ben avatták fel. Az udvarán holokauszt-emlékhelyet alakítottak ki a debreceni áldozatok emlékére.

Debreceni Református Nagytemplom

A klasszicista stílusú templom a város, egyben a Magyar Református Egyház jelképe – miatta nevezik Debrecent a kálvinista Rómának. Az 1805 és 1824 között épült, 1500 négyzetméteres szentély nagy idők tanúja volt: az 1848-49-es magyar szabadságharc kormánya Debrecenbe menekülve itt mondta ki 1849. április 14-én a Habsburg-ház trónfosztását, és hirdette ki a Függetlenségi Nyilatkozatot.

Várjuk szeretettel!

Apartmanjainkat azért hoztuk létre, hogy Ön Debrecen szívében, mindenhez közel, mégis zavartalanul, egy igazi otthon kényelmében tudjon pihenni. Csak lépjen ki a házból és máris a nyüzsgő belvárosban találja magát tele éttermekkel, kávézókkal! Debrecen látnivalói csak néhány perc sétára vannak.